Выберыце сказ, які адпавядае схеме | |, і | |: а) Расчасалі вішні шоўкавыя косы і ўранілі долу снегавы вянок. б) На небе свецяцца буйныя зоры і вісіць вялікім ліхтаром месяц.в) Звон кос і вясёлыя галасы.г) Лісты абляцелі адзін ...

Выберыце сказ, які адпавядае схеме | |, і | |: а) Расчасалі вішні шоўкавыя косы і ўранілі долу снегавы вянок. б) На небе свецяцца буйныя зоры і вісіць вялікім ліхтаром месяц.в) Звон кос і вясёлыя галасы.г) Лісты абляцелі адзін за адным і ў дарогу збіраюцца гусі.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
У схеме ёсць коска, а у сказах няма (недзе закралася памылка). Правiльны адказ, хутчэй за у'сё, пад лiтарай г).