Выпишите слово, которое выпадает из общего ряда: ⦁ he, my, his, your, her. ⦁ one, second, three, four, five. ⦁ teacher, doctor, driver, clerk, boy. ⦁ I, she, he, her, we. ⦁ USA, China, Australia, London, Russia. ⦁ I’ve, he’s, y...

Выпишите слово, которое выпадает из общего ряда: ⦁ he, my, his, your, her. ⦁ one, second, three, four, five. ⦁ teacher, doctor, driver, clerk, boy. ⦁ I, she, he, her, we. ⦁ USA, China, Australia, London, Russia. ⦁ I’ve, he’s, you’re, she’s, I’m. ⦁ New York, Moscow, Omsk, Samara, Vologda.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1 he 2 second 3 boy 4 her 5 london 6 I've 7 new york