Выпiшыце назоунiкi разам з прыметнiкамi у родным склоне. Каля зяленага дачнага домiка расла маладзенькая вiшня.Трава ужо вырасла i была засыпана пялесткамi белага цвету,што асыпаецца з нашай прыгожай вiшнi.Новага убору -барвова...

Выпiшыце назоунiкi разам з прыметнiкамi у родным склоне. Каля зяленага дачнага домiка расла маладзенькая вiшня.Трава ужо вырасла i была засыпана пялесткамi белага цвету,што асыпаецца з нашай прыгожай вiшнi.Новага убору -барвовай спелай ягады-мы чакаем праз два месяцы.А пакуль што вiшанька жадае добрага дажджавога напою,каб у хуткiм часе парадаваць нас сваiмi смачнымi дарамi.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
зялёнага дачнага доміка; белага цвету; прыгожай вішні; новага убору; барвовай спелай ягады; добрага дажджавога напою.