Высказать своё отношение к написанному только ангелы с неба не просят хлеба испол

Высказать своё отношение к написанному только ангелы с неба не просят хлеба использовать выражения I think I consider To my mind In my opinion I'm sure (I'm not so sure about that) I agree (disagree)with it that's true
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I think that only the angels do not ask for bread because they alone in this world to give something , to save people from disaster do not ask for anything in return , they are unselfish . I consider