Walt Disney is know as a famous cartoonist and a creator of studios and entertainment theme parks.(Уолт Дисней известен как известный мультипликатор и создатель студий и развлекательных тематических парков) Нужно составить пред...

Walt Disney is know as a famous cartoonist and a creator of studios and entertainment theme parks.(Уолт Дисней известен как известный мультипликатор и создатель студий и развлекательных тематических парков) Нужно составить предложения: Альтернативный,специальный,общий и тк.д(Желательно пять предложений) Сроооочнооо
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. What is Walt Disney known for? 2. Is Walt Disney known as a famous cartoonist and a creator of studios and entertainment theme parks? 3. Walt Disney is known as a famous cartoonist and a creator of studios and entertainment theme parks, isn't he? 4. Is Walt Disney known as a famous cartoonist or as a creator of studios and entertainment theme parks? 5. Who is Walt Disney?