We usually go to the seaside in summer..... вопросы.... помогите.....

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
What do you do in the summer? When do you usually go to the sea?
Гость
Where do we/they usually go in summer? When do we/they usually go to the seaside? Who usually goes to the seaside in summer? We usuakky go to the seaside in summer, don`t we? Do we/they usually go to the seaside in summer?  Я писала we (мы) /they (они), потому что можно использовать и тот и другой вариант