What does Charlie ask Roy ? 1).Have you got a family? 2) Have you got brothers or sisters? 3) How many sisters have you got ? 4) How many brothers have you got? 5) Have you got any pets? 6) What pets have you got? помогите плиз...

What does Charlie ask Roy ? 1).Have you got a family? 2) Have you got brothers or sisters? 3) How many sisters have you got ? 4) How many brothers have you got? 5) Have you got any pets? 6) What pets have you got? помогите плизз и сделайте под буквой b на странице 125 номер3
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Что Чарли спрашивает у Рой ? 1) У тебя есть семья? Roy asks any family Charlie has 2) У тебя есть братья или сестры? Roy asks brothers or sisters Charlie has 3)Сколько у тебя сестер? Roy asks how many sisters Charlie has 4) Сколько у тебя братьев? Roy asks how many brothers Charlie has 5)У тебя есть какой-нибудь питомец? Roy asks any pets Charlie has 6)Какой у тебя питомец? Roy asks what pets Charlie has
Гость
Что Чарли спросил у Роя?1 у тебя есть семья?2 у тебя есть братья или сестры? 3сколько у тебя сестер? 4 сколько у тебя братьев? 5 у тебя есть домаш животные? 6 Какие дом животн у тебя есть?