What makes Jennifer choose travelling for her holidays? Do Jennifer's friends share her love of adventure holidays? Why? Why not? How does Jeremy like to spend his holidays? What is Jeremy's attitude towards travelling? How doe...

What makes Jennifer choose travelling for her holidays? Do Jennifer's friends share her love of adventure holidays? Why? Why not? How does Jeremy like to spend his holidays? What is Jeremy's attitude towards travelling? How does Jeremy explain it? What arguments for staying at home does Alison give? What arguments against travelling does Alison speak about? Can you say that Alison hates travelling? Prove your opinion from the text. Надеюсь, что вы поможете)))
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
эм, перевод ?? текста то нет( нуок Что делает Дженнифер в путешествии для ее отпуска?У друзей Дженнифер разделить ее любовь к приключениям праздников? Зачем? Почему нет?Как Джереми хотел бы провести свой отпуск?Что такое отношение Джереми в сторону путешествия? Как Джереми объяснить это?Какие аргументы для пребывания в доме говорит Alison?Какие аргументы против путешествий говорит Alison?Можете ли вы сказать, что Алисон ненавидит путешествовать? Докажите свое мнение из текста.