Whats the weather like in Russia? Complete the sentences. lt*s sunny lt*s windy lt*s rainng lt*s hot lt*s snowing lt*s cold 1 _____________ in St.Petersburg 2______________in Moscow 3________________ in Sochi 4__...

Whats the weather like in Russia? Complete the sentences. lt*s sunny lt*s windy lt*s rainng lt*s hot lt*s snowing lt*s cold 1 _____________ in St.Petersburg 2______________in Moscow 3________________ in Sochi 4________________in Vladivostok 5 ________________in Tomsk 6________________in Samara 7__________________in Novgorod 8_______________in Volgograd 9________________in lrkutsk 10________________in Norilsk
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1lt*s windy in St.Petersburg 2lt*s snowing in Moscow 3lt*s hot in Sochi 4lt*s rainng in Vladivostok 5 lt*s snowing in Tomsk 6lt*s windy in Samara 7lt*s cold in Novgorod 8lt*s snowing in Volgograd 9lt*s cold in lrkutsk 10lt*s cold in Norilsk