Work in pairs. Ask and answer questions. Example London/New York Which city wonld you like to visit-Longon or New York? 1)cities a) Paris/Madr

Work in pairs. Ask and answer questions. Example London/New York Which city wonld you like to visit-Longon or New York? 1)cities a) Paris/Madrid b)Moscow/Kiev c)Rome/Glasgow d)Kursk/Vladivostok
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Работать в парах. Спрашивать и отвечать на вопросы.Пример Лондон / Нью-ЙоркКакие города вы хотели бы посетить Лондон или Нью-Йорк?1) городаа) Париж / Мадридб) Москва / Киевв) Рим / Глазгоd) Курск / Владивосток