Work in pairs, greet or congratulate one another on:a) a birthday; b) Mother's Day;c) the New Year; d) Easter Day;e) Christmas; f) St Valentines Day; g) one of you getting a diploma; h) one of you going away on holiday;I) one o...

Work in pairs, greet or congratulate one another on: a) a birthday; b) Mother's Day; c) the New Year; d) Easter Day; e) Christmas; f) St Valentines Day; g) one of you getting a diploma; h) one of you going away on holiday; I) one of you getting a new job. Помогите выполнить, пожалуйста.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Работа в парах, приветствовать или поздравлять друг друга с:а) день рождения; б) День Матери;с) Новый Год; д) день Пасхи;е) Рождество; е) день Св. Валентина; г) один из вас, получая диплом; H) один из вас уезжает в отпуск;Я) один из вас получает новое задание.