Write a description about any museum in your city/town or any museum you visited.Include: -the name of the museum. -when it was founded. -what you can see in the museum -what you can do in the museum -why it is worth visiting. ...

Write a description about any museum in your city/town or any museum you visited.Include: -the name of the museum. -when it was founded. -what you can see in the museum -what you can do in the museum -why it is worth visiting. Мой город Рыбинск и очень срочно
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Напишите описание о любом музее в Вашем городе/городе или любом музее, который Вы посетили. Включайте: - название музея. - когда это было основано. - что Вы видите в музее - что Вы можете сделать в музее - почему это стоит посетить