Write a word or phrase to match each definition. The first letter is given to help you. N - noun (существительное)Adv - adverb (наречие)V - verb (глагол)Adj - adjective (прилагательное)Phr V - phrase verb (фразовый глагол)

Write a word or phrase to match each definition. The first letter is given to help you. N - noun (существительное) Adv - adverb (наречие) V - verb (глагол) Adj - adjective (прилагательное) Phr V - phrase verb (фразовый глагол)
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Indoors Outdoors Arrive Order Pleasant (не уверена, тк на одну букву больше) Tidy up