Write likе or likes. My friend Vlad_______ horror films. He _______ cartoons. My parents _______ the news. I_______ sports programmes. My grandad _______ quiz shows. All my friends_______ music programmes. She_______ nature pro...

Write likе or likes. My friend Vlad_______ horror films. He _______ cartoons. My parents _______ the news. I_______ sports programmes. My grandad _______ quiz shows. All my friends_______ music programmes. She_______ nature programmes.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1.likes 2.likes 3.like 4.like 5.likes 6.like 7.likes