WRITE THE CORRECT WORD. Ican.................potatoes. You can swin in the.............. I like to................my dog. Look! It s a little.

WRITE THE CORRECT WORD. Ican.................potatoes. You can swin in the.............. I like to................my dog. Look! It s a little....................... Look!Bg...............! Frogs can................. Don t..................!You re a big boy.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. I can peel potatoes.  2. You can swim in the sea  3.I like to play my dog  4.Look! It s a little cat!  5. Я не понял что ты там написал  6. Frogs can jump  7. Don t cry! You are big boy.