Write the pfst simple of the verbs below 1 work...... 2 live....... 3 fish....... 4 travel........ 5 attend........ 6 play......... 7 walk........ 8 design......... 9 study......... 10 discover......

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. worked2. lived3. fished4. traveled5. attended6. played7. walked8. designed9. studied10. discovered