Write what you/your friends have /don't hate to do every day Напишите 1-3 предложение по вот этому образцу Example:I have to go to school every weekday,but l don't have to go to school on Saturday and Sunday

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I must to mop the floor every Monday and Thursday, but I mustn't mop the floor in another days