X- 1025 = 2220; X×84=2940;X÷27=58 помогите пожалуйста

Гость
TITLE    2 REDUCED BY METHYLAMINE AT PH 7.0                                     COMPND    MOL_ID: 1;                                                            COMPND   2 MOLECULE: PEROXISOMAL PRIMARY AMINE OXIDASE;                         COMPND   3 CHAIN: A, B, C, D, E, F;                                             COMPND   4 SYNONYM: COPPER AMINE OXIDASE, METHYLAMINE OXIDASE;                  COMPND   5 EC: 1.4.3.21;                                                        COMPND   6 ENGINEERED: YES                                                      SOURCE    MOL_ID: 1;                                                            SOURCE   2 ORGANISM_SCIENTIFIC: OGATAEA ANGUSTA;                                SOURCE   3 ORGANISM_COMMON: YEAST;                                              SOURCE   4 ORGANISM_TAXID: 870730;                                              SOURCE   5 GENE: AMO;                                                           SOURCE   6 EXPRESSION_SYSTEM: SACCHAROMYCES CEREVISIAE;                         SOURCE   7 EXPRESSION_SYSTEM_TAXID: 4932                                        KEYWDS    AMINE OXIDASE, OXIDOREDUCTASE, PEROXISOME                             EXPDTA    X-RAY DIFFRACTION                                                     AUTHOR    B.J.JOHNSON,E.T.YUKL,V.J.KLEMA,C.M.WILMOT                             REVDAT   1   21-AUG-13 4KFE    0                                                JRNL        AUTH   B.J.JOHNSON,E.T.YUKL,V.J.KLEMA,J.P.KLINMAN,C.M.WILMOT        JRNL        TITL   STRUCTURAL EVIDENCE FOR THE SEMIQUINONE IN A COPPER AMINE    JRNL        TITL 2 OXIDASE FROM HANSENULA POLYMORPHA: IMPLICATIONS FOR THE      JRNL        TITL 3 CATALYTIC MECHANISM                                          JRNL        REF    J.BIOL.CHEM.                               2013              JRNL        REFN                   ESSN 1083-351X                               REMARK   2                                                                      REMARK   2 RESOLUTION.    2.10 ANGSTROMS.                                       REMARK   3                                                                      REMARK   3 REFINEMENT.                                                          REMARK   3   PROGRAM     : REFMAC 5.7.0029                                      REMARK   3   AUTHORS     : MURSHUDOV,VAGIN,DODSON                               REMARK   3                                                                      REMARK   3    REFINEMENT TARGET : MAXIMUM LIKELIHOOD                            REMARK   3                                                                      REMARK   3  DATA USED IN REFINEMENT.                                            REMARK   3   RESOLUTION RANGE HIGH (ANGSTROMS) : 2.10                           REMARK   3   RESOLUTION RANGE LOW  (ANGSTROMS) : 49.03                          REMARK   3   DATA CUTOFF            (SIGMA(F)) : NULL                           REMARK   3   COMPLETENESS FOR RANGE        (%) : 98.5                           REMARK   3   NUMBER OF REFLECTIONS             : 252434                         REMARK   3                                                                      REMARK   3  FIT TO DATA USED IN REFINEMENT.                                     REMARK   3   CROSS-VALIDATION METHOD          : THROUGHOUT                      REMARK   3   FREE R VALUE TEST SET SELECTION  : RANDOM                          REMARK   3   R VALUE     (WORKING + TEST SET) : 0.132                           REMARK   3   R VALUE            (WORKING SET) : 0.129                           REMARK   3   FREE R VALUE                     : 0.180                           REMARK   3   FREE R VALUE TEST SET SIZE   (%) : 5.000                           REMARK   3   FREE R VALUE TEST SET COUNT      : 13290                           REMARK   3