Я хочу приготовить щи. В холодильнике есть немного мяса и капусты? Да в холодильнике есть немного мяса и капусты . Нет .в холодильнике нет немного мяса и капусты. Перевести на английский предложения
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
i want to cook a cabbage soup . in the refregerator there is a bit of meet and cabbage ? yes there is a bit meet and cabbage . no there is not a bit of meet and cabbage.
Гость
I want to cook soup . in the refrigerator to eat meat and cabbage ? yes there is a bit in the refrigerator of meat and cabbage . no. in the refrigerator is not a bit of meat and cabbage . No. In the refigerator is not a bit of meat and cabbage