Я на уроке английскому языку переведите пожалуйста предложение 1. The children ar swimming in the never now. 2. Hr after travels bu bus. 3. He pointed the pictur 2 years ago. 4. They have cleaned tge room already. 5. My friends...

Я на уроке английскому языку переведите пожалуйста предложение 1. The children ar swimming in the never now. 2. Hr after travels bu bus. 3. He pointed the pictur 2 years ago. 4. They have cleaned tge room already. 5. My friends walk in the park every eveniny. 6. They will visit moscow next month
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1 Дети купаются  в реке сейчас. 2 Он часто ездит на автобусе 3 Он нарисовал эту картину 2 года назад. 4 Они уже убрали комнату. 5  Мои друзья гуляют в парке каждый вечер. 6 Они посетят Москву в следующем месяце.