Я умею хорошо плавать. Мы могли поехать в Лондон. Можно она встретит его? Они могут присутствовать на собрании. Я могу приготовить ужин. Могу я пригласить вас потанцевать? Они не смогли нам помочь. Я могу продиктовать ей это пи...

Я умею хорошо плавать. Мы могли поехать в Лондон. Можно она встретит его? Они могут присутствовать на собрании. Я могу приготовить ужин. Могу я пригласить вас потанцевать? Они не смогли нам помочь. Я могу продиктовать ей это письмо. Он возможно мало помнит об этом. Перевести на английский. Gloria … not speak Russian. You … take this newspaper. She … write to you about it. I’m going to the post-office and I … send your letter. He … come to-night, but I am not sure of it. Mrs. Smith … be a French teacher because she has got a lot of French books at home. … Mary play tennis well? … he take our letter to read? What … I do? Dogs … not fly Нужно вставить can или may
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1 can 2can 3may 4 may 5can 6can 7may 8can
Гость
I can swim well. We could go to London. Can she meet him? TheyCan attend the meeting. I can make dinner. May I invite youTo dance? They could not help us. I can dictate this letter to her. is heProbably remembers little about it.Translate into English.