Як дорога кожному яго маленства! Гэта пара, кали усё охвата зразумеець, пра усё хочацца запытацца. Кольки прыемнага, цикавага знаемства! Кольки шчысця и уцехи ад гэтага ! Кольки непауторных прыгод! Памяць старання захавае их, з...

Як дорога кожному яго маленства! Гэта пара, кали усё охвата зразумеець, пра усё хочацца запытацца. Кольки прыемнага, цикавага знаемства! Кольки шчысця и уцехи ад гэтага ! Кольки непауторных прыгод! Памяць старання захавае их, зберажэ нв усё жыццё.  Падкрэслице кличныя сказы. Спасибо.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Клічныя сказы - гэта тыя, у канцы якіх стаіць клічнік (!).  Як дорага кожнаму яго маленства! Гэта пара, калі ўсё ахвота зразумець, пра ўсё хочацца запытацца. Колькі прыемнага, цікавага знаёмства! Колькі шчасця і ўцехі ад гэтага! Колькі непаўторных прыгод! Памяць старанна захавае іх, зберажэ на ўсё жыццё.