Як нерозчинні форми фосфатних сполук перевести в розчинні? Наведіть рвняння реакцій. Яку роль ці процеси відіграють у колообігу Фосфору?

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
В грунті знаходиться багато сполук фосфатної кислоти які нерозчинні у воді, але їх легко перетворюють у розчинні мікроорганізми, актіноміцети та інші. В процесі дихання живі організми виділяють вуглекислий газ, який з водою утворює карбонатну кислоту, остання взаємодіє з фосфатами та переводить їх також у розчинні сполуки.  Са3 (РО4)2 + 2СО2 + 2Н2О =  2СаНРО4 + Са (НСО3)2 Розчинні фосфати засвоюються рослинами, рослини з'їдають тварини тощо. Таким чином під впливом цих процесів відбувається колообіг фосфору.