Яке значення головного мозку для організму людини

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Середній мозок відповідає за регуляцію тонусу і особливої групи рефлексів, завдяки яким людина може підтримувати вертикальне положення. Завдяки проміжного мозку в організмі людини можливі тепловіддача, регуляція обміну речовин, різноманітність емоцій і т. д. Цікава історія розвитку півкуль у представників різних видів - вперше вони з'являються тільки у хребетних. У риб, наприклад, передній мозок не відрізняється особливою функціональністю, а ось у земноводних він вже підрозділяється на дві півкулі. Однак, поведінка і якість життя земноводного не дуже суттєво зміниться, якщо йому видалити ці півкулі. У ссавців великі півкулі є надзвичайно важливим органом. Без кори великих півкуль мавпа, наприклад, втрачає можливість пересуватись і швидко гине.
Гость
Головний мозок — це вищий відділ центральної нервової системи. Він регулює та контролює взаємодію всіх органів і систем організму, об’єднуючи їх у цілісний організм, взаємодію організму з навколишнім середовищем, пристосування до фізичних і соціальних чинників.