Які речення у творі "Тіні забутих предків" є діалектизмами? (треба 4 речення з діалектизмами)

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Гачі(ДІАЛЕКТИЗМ) на йому спадають, а воно стоїть серед хати, заплющило очі, роззявило рота і верещить.Знав, що на світі панує нечиста сила, що арідник (злий дух) править усім; що в лісах повно лісовиків, які пасуть там свою маржинку(ДІАЛЕКТИЗМ): оленів, зайців і серн; що там блукає веселий чугайстир, який зараз просить стрічного в танець та роздирає нявки; що живе в лісі голос сокири.Кучерява зелень гогозів і афин(ДІАЛЕКТИЗМ) запустила своє коріння у глибінь моху, а зверху сипнула росою червоних та синіх ягід.Йойкнула челядь(ДІАЛЕКТИЗМ), кинулась одтягати. а вже людина з лицем червоним, як його гачі, тяла барткою ворога в голову, і похитнувся Іванів тато, як підтята смерека.