Які спостереження та досліди Л. Гальвані підштовхнули А. Вольту до створення хімічного джерела електричного струму? Описати в 3 реченнях. Дам 50 балів.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Луїджі Гальвані (1737-1798) італійський учений, закінчив медичний факультет Болонського університету і став його викладачем, а згодом професором, і з 1780 р вивчав нерви і м'язи тварин.Ще до дослідів Гальвані було відомо, що м'язи жаби скорочуються (смикаються) при пропущенні через них електричного заряду. В середині 18 століття багато хто захоплювався дослідами з електрикою, і Гальвані не був винятком. На його столі стояла електрична машина, при обертанні рукоятки якої можна було заряджати різні предмети і отримувати великі електричні іскри. Виконуючи свої досліди, Гальвані зауважив, що м'язи жаби скорочуються, якщо при цьому проскакують іскри електричної машини. Його здивувало, що м'язи скорочувалися тоді, коли вони не торкалися машини. Значить, електрику може поширюватися по повітрю? І в 1786 році Гальвані почав серію дослідів, вирішивши вивчити дію на м'язи жаби атмосферної електрики, яке утворюється в грозову погоду.