Яшчэ на ўзлессі снег ляжыць. Але шпакі ўжо шчабечуць. Звіняць па трубах капяжы. І кроплі падаюць на плечы. Падкрэсліце ў кожным сказе дзейнік і выказнік.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Снег - дзейнік, ляжыць - выказнік.  Шпакі - дзейнік, шчабечуць - выказнік.  Капяжы - дзейнік, звіняць - выказнік.  Кроплі - дзейнік, падаюць - выказнік.