You have received a letter from your English - speaking pen friend Debra. ... I`m on the basketball team this year for the first time. I enjoy it, but i think i need to get better at my game. what i should i do to improve my p...

You have received a letter from your English - speaking pen friend Debra. ... I`m on the basketball team this year for the first time. I enjoy it, but i think i need to get better at my game. what i should i do to improve my performance and why? do you prefer team sports or individual sports? how nuch time do you spend each week doing sport ?
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Вы получили письмо от вашего англоязычных ручку друг Дебра. ... Я в баскетбольной команде в этом году впервые. Мне это нравится, но я думаю, что мне нужно стать лучше в мою игру. что я должен сделать, чтобы улучшить свою производительность и почему? вы предпочитаете командные виды спорта или индивидуальные виды спорта? как нуч времени вы тратите каждую неделю, занимаясь спортом ?