Your distant relative (дальний родственник) is coming for a visit. What do you want to know about him/her? Write down your questions

Your distant relative (дальний родственник) is coming for a visit. What do you want to know about him/her? Write down your questions/
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
What is his favorite film? How old is he? How many hobbies does he have? What is his favorite hobby? Did he have a animal? What profession is he? Did he have a family?