З точки кола, довжина якого дорівнює 52π см, опущено перепендикуляр на його діаметр. Обчислити відрізки, на які він ділить діаметр, якщо довжина перпендикуляра дорівнює 24см.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Точку кола з'єднаємо з кінцями діаметра. Утвориться прямокутний трикутник (вписаний кут спирається на діаметр - прямий кут)Обчислимо довжину діаметра. С=πd=52π. d=52 см. Перпендикуляр ділить діаметр на дві частини довжиною  х і 52-х. h²=x·(52-x). -x²+52x-576=0 або х²-52х+576=0, х1=16; х2=36. Відповідь: 16 см, 36 см.