Задание 2. Напишите краткий ответ. 1.--- Are you a pupil?       Yes, ............................ 2.--- Are you pupils?        Yes, ........................... 3.--- Do your teachers like it?        Yes, ..........................

Задание 2.  Напишите краткий ответ.  1.--- Are you a pupil?        Yes, ............................  2.--- Are you pupils?         Yes, ...........................  3.--- Do your teachers like it?         Yes, .......................... 4.--- Does Nick like to play?         Yes, .......................... 5.--- Can Fred take this box?         Yes,...........................
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1 I am 2 we are 3 they do 4 he does 5 he can
Гость
1. I am 2. We are 3. they do 4. he is 5. he can