Задание 2. Перефразируйте предложения, заменяя выделенные местоимения существительным в притяжательном падеже. 1. Those are their toys. (our children) 2. Whose bag is this? – It’s hers. (Kate) 3. What are their jobs? (Paul and...

Задание 2. Перефразируйте предложения, заменяя выделенные местоимения существительным в притяжательном падеже. 1. Those are their toys. (our children) 2. Whose bag is this? – It’s hers. (Kate) 3. What are their jobs? (Paul and Lucy) 4. Are these his photos? (your friend)
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1.Those are our children's toys. 2.Whose bag is this ? - It is Kate's bag. 3.What are Paul and Lucy's jobs? 4.Are these your friend's photos?