Задание для 2 класса. Помогите написать описание девочки ученицы 2 класса. I`m a girl. My name is Ann. I`ve got____________________.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
 там где пропущина вставь это слово ball
Гость
I'm a girl. My name is Ann. I am from California. I study in second grade. I have a big family. My family is my mother, my father, my brother, my grandmother and my grandfather. I love them all very much. Also I have two pets a dog and a rabbit. They are very cute. My mother's name is Caroline, my father's name is Jack and my grandmother's and granfather's names are Mariah and Deniel.