Задание :поставь слова в правильном порядке и запиши предложения . Прочти. 1)can/She/like a bird/sing.2) swim/ He/ can't. 3) a tree /Can /climb /you? 4) jamp/frog/ can/A. 5)like a ballerina /dance /She/can't/. 6)swing/he/Can?

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1.She can sing like a bird. 2.He can't swim 3.Can you climb a tree? 4.Frog can jump. 5.She can't dance like a ballerina. 6.Can he swing?