Задание: Read the sentences . They are from a dialogue at the lost property desk . Which did the office clerk say? 1. Excuse me . Is this the lost property office ? 2. What can I do for you ? 3. Where did you leave it? 4. What ...

Задание: Read the sentences . They are from a dialogue at the lost property desk . Which did the office clerk say? 1. Excuse me . Is this the lost property office ? 2. What can I do for you ? 3. Where did you leave it? 4. What does it look like ? 5. What was in it? 6. Let's have a look inside to check. 7. Thank you very much .8. You are welcome .
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
прочитай предложения они от диалога за утраченное имущество регистрации . Что же офисного клерка сказать? 1. Извините . Это бюро находок ? 2. Что я могу сделать для вас? 3. Где ты оставила его? 4. На что это похоже ? 5. Что в нем?  6. Давайте посмотрим внутрь, чтобы проверить. 7. Большое спасибо .8.предложения Добро пожаловать