Задание:use the sentences with different personal pronouns.      7)she cut herself with a knife.мне не нужин перевод

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Я порезалась ножом Ты порезалась ножом Он порезался ножом Мы порезались ножом Вы порезались ножом Они порезались ножом   I cut myself with a knife You cut with a knife He cut himself with a knife We cut with a knife You cut yourself with a knife They are cut with a knife   Я не уверенна, но по моему это делается так...