Заданне 1. Калі ўзяць гукі 23-і, 30-ы, 25-ы, 32-і, 43-і, 60-ы з радкоў верша Восень, восень залатая / Сее радасць на зямлі, / Хмарка ў сінім небе тае, / Мкнуць у вырай жураўлі. / Ніткай срэбнай павуцінне / Ў косах сонейка блішч...
Заданне 1. Калі ўзяць гукі 23-і, 30-ы, 25-ы, 32-і, 43-і, 60-ы з радкоў верша Восень, восень залатая / Сее радасць на зямлі, / Хмарка ў сінім небе тае, / Мкнуць у вырай жураўлі. / Ніткай срэбнай павуцінне / Ў косах сонейка блішчыць. / Што за цуднае зіхценне! (C.Новікаў-Пяюн),
атрымаецца слова:......
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
[в о с' э н' , в о с' э н' з а л а т а й а с' э й э р а д а с' ц' н а з' а м л' і , х м а р к а ў с' і н' і м н' э б' э т а й э , м к н у ц' у в ы р а й ж у р а ў л' і . н' і т к а й с р э б н а й п а в у ц' і н' э ў к о с а х с о н' э й к а б л' і ш ч ы ц' . ш т о з а ц у д н а й э з' і х ц' э н' э !]
23 гук - [р]
30 гук - [а]
25 гук - [д]
32 гук - [а]
43 гук - [с']
60 гук - [ц']
Атрымаецца слова [р а д а с' ц'] - радасць.