Заданне 1. Калі ўзяць гукі 23-і, 30-ы, 25-ы, 32-і, 43-і, 60-ы з радкоў верша Восень, восень залатая / Сее радасць на зямлі, / Хмарка ў сінім небе тае, / Мкнуць у вырай жураўлі. / Ніткай срэбнай павуцінне / Ў косах сонейка блішч...

Заданне 1. Калі ўзяць гукі 23-і, 30-ы, 25-ы, 32-і, 43-і, 60-ы з радкоў верша Восень, восень залатая / Сее радасць на зямлі, / Хмарка ў сінім небе тае, / Мкнуць у вырай жураўлі. / Ніткай срэбнай павуцінне / Ў косах сонейка блішчыць. / Што за цуднае зіхценне! (C.Новікаў-Пяюн), атрымаецца слова:......
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
[в о с' э н'   ,   в о с' э н'   з а л а т а й а   с' э й э   р а д а с' ц'   н а   з' а м л' і   , х м а р к а   ў   с' і н' і м   н' э б' э   т а й э   ,   м к н у ц'   у   в ы р а й   ж у р а ў л' і   .   н' і т к а й   с р э б н а й   п а в у ц' і н' э   ў   к о с а х   с о н' э й к а   б л' і ш ч ы ц'   .   ш т о   з а   ц у д н а й э   з' і х ц' э н' э   !] 23 гук - [р] 30 гук - [а] 25 гук - [д] 32 гук - [а] 43 гук - [с'] 60 гук - [ц'] Атрымаецца слова [р а д а с' ц'] - радасць.