Задай общие вопросы к этим предложениямYou drink tea with milkI usually go to bed at 9 oclockHe likes coffeeWe often eat lunch in tne parkShe doesn t like cheese

Задай общие вопросы к этим предложениям You drink tea with milk I usually go to bed at 9 oclock He likes coffee We often eat lunch in tne park She doesn t like cheese
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
what do you drink with milk? Who usually go to bed at 9 o⁺ clock? What does he like? Where we often eat lunch in the park? Does she like cheese??