Задай вопросы к выделенным словам. 1. Ann went to the park to ride a bike. Why _____________________________________ 2. Mother made a chocolate cake yesterday. What ____________________________________ 3. He read an English boo...

Задай вопросы к выделенным словам. 1. Ann went to the park to ride a bike. Why _____________________________________ 2. Mother made a chocolate cake yesterday. What ____________________________________ 3. He read an English book the day before yesterday. When _____________________________________
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1Why did she go to the park 2 What did mother make yesterday 3 When did he read an English book