Задайте 5 типов вопросов к предложению: I usually takes me an hour and a half to do my homework.
Задайте 5 типов вопросов к предложению:
I usually takes me an hour and a half to do my homework.
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) Do I usually takes me an hour and a half to do my homework?
2) Why do I usually takes me an hour and a half to do my homework?
3) I usually takes me an hour and a half to do my homework, or housework?
4) I usually takes me an hour and a half to do my homework, or not?
5) Who dousually takes me an hour and a half to do my homework?