Задайте к этим словам вопросы! New Weekend Reading Drama News Postcard Puppy Keep People

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. This dress is NEW? 2.How you will spend your WEEKEND? 3. What kinds of book do you prefer to READING? 4.Would you like to see DRAMA on TV? 5.Do you like to see NEWS? 6.To whom you sent a POSTCARD yesterday? 7.What is your PUPPY's name? 8.Do we KEEP this record? 9. What are these PEOPLE in black jackets?