Задайте общие вопросы. 1. He can sing. .......................... sing? 2. Sam`s hen is big. ...........................big? 3.It is a hen. .....................a hen? 4.Ann can skip. ........................skip? 5.Tom is se...

Задайте общие вопросы. 1. He can sing. .......................... sing? 2. Sam`s hen is big. ...........................big? 3.It is a hen. .....................a hen? 4.Ann can skip. ........................skip? 5.Tom is seven. .........................seven?
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
can he is it is it can Ann is Tom