Задайте общие вопросы. Дайте краткий ответ. 1. ......... Ann his friend? - Yes, ........... 2. .............. Ann got a friend in London? - Yes, .............. 3. ............... they got a cat - Yes, ....... 4. ............ it...

Задайте общие вопросы. Дайте краткий ответ. 1. ......... Ann his friend? - Yes, ........... 2. .............. Ann got a friend in London? - Yes, .............. 3. ............... they got a cat - Yes, ....... 4. ............ it a cat? - Yes, ............ 5. ........... Ann little? - Yes, ................
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. Is Ann his friend? - Yes, she is. 2. Has Ann got a friend in London? - Yes, she has. 3. Have they got a cat? - Yes, they have. 4. Is it a cat? - Yes, it is. 5. Is Ann little? - Yes, she is.