Задайте общий , альиернативный , вопрос к подлежайщему ,к предложению He was instructed to marry Catherine of Aragon. отблагодарю , сделайте очень нужно

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Was he instructed to marry Catherine of Aragon? Was he instructed to marry Catherine of Aragon or Elizabeth I? Who was instructed to marry Catherine of Aragon? He was instructed to marry Catherine of Aragon,wasn't he?