Задайте по 3 вопроса с What/When/Where/Who ,к предложениям данным ниже:1) He is teaching English now.2)It often hfppens.3)I usually sleep after dinner.4)They are having a test now.

Задайте по 3 вопроса с What/When/Where/Who ,к предложениям данным ниже: 1) He is teaching English now. 2)It often hfppens. 3)I usually sleep after dinner. 4)They are having a test now.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) what is he teaching now?who is teaching english? where is he teaching english? 2) what happens? when does it happen? where does it happen? 3) what i do after dinner? when i usually sleep? where i usually sleep after dinner? 4) what are they having now? where are they having test? who is having test now? ps к русскому языку это задание никак не относится