Задайте по три вопроса к каждому предложению. Заранее спасибо. 1.They are flying from sheremetyevo to New York, Kennedy Airport. 2. They are going to stay in New York for 2 days. 3. They won't visit Texas. 4.A rodeo is an excit...

Задайте по три вопроса к каждому предложению. Заранее спасибо. 1.They are flying from sheremetyevo to New York, Kennedy Airport. 2. They are going to stay in New York for 2 days. 3. They won't visit Texas. 4.A rodeo is an exciting show. 5. The Niagara Falls is a wonderful place to visit.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Where they flew Sheremetyevo? (куда они летают из Шереметьево) for how many days they are going to stay in New York?(в течение скольких дней они собираются остаться в нью-йорке) What they will not attend?(что они не будут посещать?)What Rodeo?(что такое родео ?)What waterfall is a great place to visit? (какой водопад является прекрасным местом для посещения)!!! КоНеЦ!