Задайте вопросы на английском языке из этих предложений переделая их чтобы получился вопрос , а не предложение . I am strong . Bob are nine . Kate is in the forest . Bob and Kate are pupils. Kate and I are brave . It is a book...

Задайте вопросы на английском языке из этих предложений переделая их чтобы получился вопрос , а не предложение . I am strong . Bob are nine . Kate is in the forest . Bob and Kate are pupils. Kate and I are brave . It is a book. I am lazy . We are at home. His name is Bill. You are ten. She is at home. They are funny. I am angry. He is sad.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Am I strong? Are Bob nine? Is Kate in the forest? Are Bob and Kate pupils? Are Kate and I brave? Is it a book? Am I lazy? Are we at home? Is his name Bill? Are you ten? Is she at home? Am I funny? Is he sad?