Задайте все возможные вопросы к предложению We meet in the park every day.срочнооо

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Do we meet in the park every day?общий Where do we meet every day?специальный We meet in the the park every day, don't we?- разделительный Who meets in the park every day?-вопрос к подлежащему Do we meet in the park every day or every weekend?-альтернативный