Закончи эти диалоги за второго собеседника. Do you like animals? Do you have pet animals? Do you dance?

Закончи эти диалоги за второго собеседника. Do you like animals? Do you have pet animals? Do you dance? Can you sing? Do you go to the shops with your parents? Do you like to go to the shops? Does your friend go to school? Does your friend like English?
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. Yes, I do 2. если у тебя есть питомец: Yes, I have. если нет: No, I haven't 3.Да: Yes, I do. Нет: No, I don't 4. Да: Yes, I can. Нет: No, I can't 5. Yes, I do. 6. Yes, I like. 7. Yes, he does 8. No, he doesn't