Закончи эти предложения так, чтобы они были правдивыми. 1) Every day I walk _______________. 2) I think ________ is (are) very tasty. 3) ___________ is my favourite drink. 4) ___________ is my favourite food. 5) I help my mum t...

Закончи эти предложения так, чтобы они были правдивыми. 1) Every day I walk _______________. 2) I think ________ is (are) very tasty. 3) ___________ is my favourite drink. 4) ___________ is my favourite food. 5) I help my mum to make ________. 6) I usually enjoy ___________.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) in the park 2) cake 3) cola 4) salad 5) a pie 6) playing different games